Vanspor FK – Vanspor ORG ve Vanspor NET – Van Spor Portal

Vee Play-off zamanı..

Vee Play-off zamanı..
İlk rakip Sakaryaspor
Uzun suredir özlemini çektiğimiz TFF 1.Lig için son aşama olan Play-Off’lara kaldık.
Ülkemizin ve dünyanın içinde bulunduğu pandemi, bütün sektörleri olduğu gibi futbol sektörünü de olumsuz etkiledi.
Gerek seyirciler anlaminda gerekse de sporcu, antrenör, kulüp çalışanları, başkan ve yönetimleri çok etkiledi. Ekonomik olarak zor günler geçiren büyük camialarında içinde bulunduğu bu süreçte gerçekten büyük bir iş çıkararak play-offlara kalan takımızı, teknik ekibimizi, yönetimimizi futbol aşığı memleketimiz adına gönülden kutlarım.
Sezon başı herkesin bu takim küme düşmemeye oynar dediği bir ortamda bu büyük bir basarıdır.
Play-offlar ve şampiyonluklar sadece sahada sporcuların performanslarıyla değil yönetimi, kaliteli teknik ekipleri, ilin mülki amirleri, iş adamları, taraftarlarıyla, basınıyla kısacası bir bütün olup kenetlenince olur.
Bizler bu gurubu, böylesi bir play-offu yakalamayabilirdik ki milyonlarca lira  harcayan nice köklü takimlar bu başarıyı yakalayamadi. Gün birlik olma günü. Şehrimizin en büyük sembollerinden biri olan Vanspor’umuza her şeye rağmen destekleme günü.
Play-offlarda isimlerin degil inanmış bir ekibin ve futbol şansı o gün yanında olan takımların kazanacagi maçlar oldugunu unutmamalıyız.
Şimdiden Silahtaroğlu Vanspor’umuza play-off mücadelesinde başarılar dileriz.
Ve inşallah şehrimizin hak ettigi 1.lige çıkar, şehrimizin küçük büyük herkesin aynı heyecanla stadları doldurduğu günleri tekrardan yaşarız.
Play-off Sistemi

Her iki grupta da 2-5 ve 3-4 eşleşmelerinin ardından play-off ilk maçları 5’inci ve 4’üncü takımların evinde oynanır.  Rövanş maçlarının ardından turu geçen takımlar (2-5 ve 3-4 eşleşmesinin galipleri) yarı final maçında karşı karşıya gelecek.

Çeyrek Final maçlarında olduğu gibi Yarı Finalde de çift maç eleme sistemi uygulanıyor. Yarı final ilk maçı 3-4 eşleşmesinin galibinin sahasında oynanır.

AVERAJ KURALI

Play Off Müsabakalarında, galibiyet sayılarının eşit olması halinde averaj göz önüne alınır ve rakip takımın sahasında daha fazla gol atan takım tur atlar. Bu durumda da tur atlayan takım belirlenemiyorsa, yani iki takımın da evinde ve rakip takım sahasında attığı gol sayısı eşit ise, ikinci müsabakada on beşer dakikalık iki uzatma devresi oynanır. Uzatma devrelerinde gol atılamazsa, kazanan takım penaltı noktasından yapılacak vuruşlar sonucunda belirlenir. Uzatma süresi içerisinde eğer takımlar eşit sayıda gol atarlarsa, rakip sahada atılan gol adedi fazla olan takım, yani misafir takım tur atlar ve penaltı atışları yapılmaz.

FİNAL

Kırmızı Grup ve Beyaz grupta finale kalan iki takım tarafsız sahada tek maç eleme usulüne göre karşılaşır.Final müsabakasının normal süresi berabere sonuçlanırsa müsabaka on beşer dakikalık iki devre halinde uzatılır. Uzatma devrelerinde eşitlik bozulmazsa, kazanan takım penaltı noktasından yapılacak vuruşlar sonucunda belirlenir. Kazanan takım TFF 1. Lig’e yükselen 3. takım olur.

Saygılarımla..
Tanju ÖNTÜRK 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.