Vanspor FK – Vanspor ORG ve Vanspor NET – Van Spor Portal

Kongre Tiyatrosu 16 Haziran’a Ertelendi!

09.06.2021
Kongre Tiyatrosu 16 Haziran’a Ertelendi!

Vanspor Futbol Kulübü’nde bugün yapılması planlanan, Olağanüstü Genel Kurul, delegelerin yeteri çoğunluğu sağlamasına rağmen, başkan adayı olmamasından dolayı yapılamadı. Kongre bir hafta sonra yeniden yapılacak.
Servet Yenitürk’ün yeniden aday olacağı bilinen kongrede seçimin neden bitirilmesini kafada soru işaretleri bıraktı.
2021-2022 futbol sezonunda 2. Lig’de mücadele etmeye devam edecek olan Vanspor’da bugün yapılması gereken Olağanüstü Genel Kurul başkan adayı olmadığından dolayı yapılamadı.
Şahabettin Özarslaner Spor Tesisleri’nde yapılması planlanan kongre öncesi delegelerden beklenen yeteri çoğunluk sağlanırken, herhangi bir başkan adayının çıkmamasından dolayı, kongre 16 Haziran’a ertelendi.
2. Lig’de birçok kulüp kongrelerini tamamlayarak, transfer çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürürken, Vanspor’un kongresi ise başkan adayı çıkmadığı için gerçekleştirilemedi. Vanspor’un kongresi 16 Haziran’da tekrar yapılacak. 16 Haziran’da da başkan adayının çıkmaması halinde, mevcut yönetimin tekrar aday olması bekleniyor.
Mevcut yönetimin de aday olmaması halinde kulübe kayyum atanma tehlikesi bulunuyor. Yeni sezon öncesi iddialı takımların yer aldığı 2. Lig’de tüm gözler Vanspor’a çevrildi. 9 Haziran Çarşamba günü yapılması gereken Olağanüstü Genel Kurul, yapılamadı.
Yeni sezon öncesi birçok kulüp transferde önemli yol kat ederken, Vanspor’un kongresini henüz yapamamış olması, taraftarları bir nebze de olsa endişelendiriyor.
Misli.com 2. Lig’de bu sezon müsabakalar 4-5 Eylül 2021’de oynanacak maçlar ile başlarken, normal sezon 30 Nisan 2022’de sona erecek. Yaz dönemi için transfer döneminin ise 1 Temmuz tarihinde açılması bekleniyor.
Van Bölge Gazetesi / Hacı Yılmaz

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.