Vanspor FK – Vanspor ORG ve Vanspor NET – Van Spor Portal

Yenitürk: Yönetim Kulüp Parasıyla Ziyafet Çekiyor

10.02.2022
Yenitürk: Yönetim Kulüp Parasıyla Ziyafet Çekiyor

Son günlerde spor kamuoyunu meşgul eden açıklamalara bir yenisi daha eklendi. Vanspor FK’nın kasasından 30 bin TL ile yönetimin ziyafet çektiğini, Vanspor’a maddi katkıda bulunulmadığını iddia eden Yenitürk’ün iddiaları bu şekilde.

”Başkan Mehmet Avcı şeffaflığa önem verdiğini defalarca belirttiğinden kendisine çağrımızdır, yönetimden kim ne kadar Vanspor’a destek oldu açıklayınız…Vanspor.Net”

Vanspor FK Eski Başkanı Yenitürk Vanspor’un hesaplarına bloke bıraktı ve bu nedenle Vanspor’un hesaplarında yaprak kıpırdamıyor söylemleri üzerine kulüp eski başkanı Servet Yenitürk çok sert bir açıklama yaptı.

İşte Servet Yenitürk’ün yaptığı o sert açıklama:

 “Beyler herkes haddini bilsin:” Konuşmalarına dikkat etsin. Servet Yenitürk yirmi milyonun üstünde Vanspor’a para harcadı. Hepsi de resmi dekontlu. Gelmiş, geçmiş ve mevcut yönetimde benim yaptığımın yüzde birini yapmamış yapamazlar da.

Borç verdiğim her paranın yönetim kurulu kararı var senedi var. Bunların tamamını Vanspor’a aktaralım. Sadece göğüs sponsorluğuna karşılık göğüs sponsorluğumuz ihlal edilerek, başka şirkete kripto para tokene peşkeş çekilerek, on milyonun üstünde para alındı.

TRANSFER YAPILAMIYORDU”

Yıllardır Vanspor’un sırtında kambur olan SGK ve vergi borçları var. Geçici olarak sözleşmeye dayalı on iki tane şirketimin araçlarını dostlarımın, çalışanlarımın, çocuklarımın araçlarını vererek yapılandırma taksit yaparak, Vanspor’un önünü açtık yoksa transfer yapılamıyordu.

“KİMSENİN BORCUNU ÖDEMİYORLAR”

Şimdiyse bana on milyon karşılığında sadece Vanspor’un yararına verilen sponsorluğum ihlal edilmiş, satılmış. Kulüpte para var, fakat defalarca uyarmama rağmen SGK, VERGİ. Esnaf, Çalışan, Eski mahkemeye vermeyen beyefendi, futbolcularda dahil hiç kimsenin borcunu ödemiyorlar.

 

“BENİM DÖNEMİMDE AYLARCA HESAPLAR BLOKELİYDİ”

Parayı bitirip çekip gidecekler, yine Vanspor bu borçlarla baş başa kalacak. Benim ve dostlarımın araçları haciz olacak. Ceplerinden bir kuruş para harcamıyorlar, ben tektim, benim dönemimde aylarca hesaplar icralı, BLOKELİYDİ her şeyi cebimden şirketlerimden ödeme yaparak götürüyordum.

Yönetimde KIRK işadamı var. Borçları yatırmıyorlarsa KIRKI birleşsin on iki tane araç getirsin, VERGİYE, SGK’ya ipotek versinler. Çocuklarımın şirketimin dostlarımın araçlarını çözeyim bende diyeyim kulüp yönetiyorlar. Buyurun konuşan arkadaşlar!

İFTİRA ATMASINLAR”

Sizler getirin Servet’in resmi dekontu senetli parasıyla, kulübün parasıyla. Yine Servet’in araçları ipotekleriyle herkes yönetir. Hadlerini bilsinler iftira atmasınlar. Araçlarımızı çözemiyorlarsa KIRK iş adamının ne işi var orada. Şirketimden resmî ve dekontlu borç aktarılan paralara karşılık alınan göğüs reklamını satıyorlarsa, Tabi ki getirip hakkını verecekler.

“PARAN, GÜCÜN VARSA HARCAR YÜRÜTÜRSÜN”

Kendi verdikleri paraları almasını biliyorlar.  Kulübün parasıyla Antalya’da bir öğünde kendilerine 30.000 TL’ye ziyafet çekmesini biliyorlarsa, bir kişiyi de bu kadar mağdur etmeye kimsenin hakkı da yok. Hadise değil. Sonuna kadar mücadele edecekmişler. Neyin mücadelesi benim dostlarımın, çocuklarımın, araçlarına el koymak, göğüs reklamımı satıp yemek için utanmanız lazım. Paran, gücün varsa harcar yürütürsün. Malın aracın, teminatın varsa ipotek verir insanların araçlarını çözersin.

Öyle çıkar konuşursun her şeyimi Vanspor’a harcadım doğrumu yaptım? Yanlış mı yaptım? Ahde vefa bilmez, şehir elimde kalan üç beş aracımı da almak için mücadele edecekmişler” diyen Yenitürk; Utanın bana mı güvenerek geldiniz” diyerek çok konuşulacak bir açıklama yaptı.

Van havadis gazetesi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.