Vanspor FK – Vanspor ORG ve Vanspor NET – Van Spor Portal

Yenitürk: Serhat Gülpınar Beni İcraya Verdi!

09.11.2021
Yenitürk: Serhat Gülpınar Beni İcraya Verdi!

Vanspor Başkanı Seyithan İzsiz, önceki Başkan Servet Yenitürk ve bazı yöneticileri hedef alan açıklama yapması üzerine Yenitürk açıklama yaparak; “Bu son istifa, Seyithan İzsiz’in dördüncü istifasıdır.” dedi.

SERVET YENİTÜRK: BU İZSİZ’İN DÖRDÜNCÜ İSTİFASIDIR.

Cumartesi günü oynanan Vanspor-Sarıyer maçının ardından istifa eden Vanspor Başkanı Seyithan İzsiz, önceki Başkan Servet Yenitürk ve bazı yöneticileri hedef alan açıklama yapmıştı.

Seyithan İzsiz’in talihsiz açıklamalarının kendilerini ve taraftarları üzdüğünü belirten Yenitürk, Vanspor’a, gelmiş geçmiş en büyük zararı veren başkanın Seyithan İzsiz olduğunu iddia etti.

“SEYİTHAN İZSİZ’İN DÖRDÜNCÜ İSTİFASIDIR”

Vanspor önceki başkanı Servet Yenitürk , Vanspor’un gömleğinin Seyithan İzsiz’e büyük geldiğini anlatarak, “Göreve geldiğinin onuncu günü sıkıntılar başladı. Hoca ile tartışmalar, sporculara tavır ve davranışları, kendisini uyarmamız sonrası bir kez istifasını sundu, geri çekti. Daha sonra bir iki kez daha istifa etti. Yani bu son istifa, Seyithan İzsiz’in dördüncü istifasıdır. Bunları tüm kamu oyunun bilmesini istiyorum” dedi.

Vanspor Kulübünde başkanlık yaptığı süreçleri bir bir anlatan Yenitürk, geçtiğimiz yıl ve bu sezon oyuncuların transfer edilmesinde, harcamaların karşılanmasında kapı kapı dolaştıklarını, iş adamları ile bir bir görüştüklerini, takıma ciddi ekonomik destekler bulduklarını anlattı.

Bazı futbolcuların transferinde siyasetçilerin de kapısını çalıştıklarını belirten Servet Yenitürk, anlaştıkları bazı sporcuların isim ve peşinat ücretlerini de açıkladı. Bu sezon başı Seyithan İzsiz, göreve gelmeden önce, çok önemli transferler gerçekleştirdiklerini, ama Seyithan İzsiz’in başkan olur olmaz bu transferleri engellediğini dile getiren Yenitürk, sırf Vanspor şampiyon olmasın diye çabaladığını ifade etti.

“MİSAFİRLERİN YEME, İÇME VE KONAKLAMA MASRAFLARINI VANSPOR’A MAL ETMİŞ”

İzsiz’in Vanspor’a büyük zararlar verdiğini dile getiren Yenitürk, “Yaklaşık bir ay önce Seyithan İzsiz basın toplantısı düzenledi. Gelir gider tablosu açıkladı. Bu toplantıda birçok yönetici rahatsız oldu. Yine sonraki süreçte, kendi misafirlerinin otel, yemek masraflarını hepsini kulübe mal etmiş. Tüm bunları bir iki ay içinde yapmış. Muhasebe kayıtlarında, bunlar mevcut. Ben otellerden bunların dekontlarını aldım, siz basın mensuplarına gösteriyorum. Dışarıdan gelen tüm misafirlerin yeme, içme ve konaklama masraflarını Vanspor’a mal etmiş. Kurumsallık bu mudur? İşte bu sıkıntılardan dolayı tüm yöneticiler rahatsız oldu” ifadelerini kullandı.

“BUGÜNE DEK TÜM MASRAFI KULÜBE YAZMIŞLAR”

Seyithan İzsiz’in kafasına göre genel koordinatör tuttuğunu belirten Servet Yenitürk, “Bu koordinatör arkadaşın, Fatih Terim’in yardımcısı olduğu söylendi. Böyle bir şey yok. Koordinatör ile konuşuyoruz, alt yapı için gelmediğini söylüyor. Hoca olacağını belirtiyor. Ama takımın hocası var. Düşünün arkadaşlar bu koordinatörün bugüne dek tüm masrafını da kulübe yazmışlar. Yazık günah değil mi? Seyithan İzsiz ile görüşüyoruz, hemen parlıyor. Sonra istifa edeceğini açıklıyor. Takıma verilen 700 bin tl’yi de geri alacağını söylüyor. Tüm bunlar ortadayken, kalkıp basın toplantısında benim ismimi vererek, bizim kendisine komplo yaptığımızı iddia ediyor. Bunlar ayıptır, ayıp. İsimler açıklıyor. Açıkladığı isimler tek tek konuşsun, bakalım kim doğru söylüyor. Bakın görevi bırakacağını söyledikten sonra, aday olacağını söyleyenlerden ‘Bana iki milyon verin, başkanlığı bırakayım’ demiş. Sonra istifa edince çıkıp iftiralar atıyor” dedi.

“İSPATLAMAZSAN NAMERTSİN, ŞEREFSİZSİN”

Elindeki klasörü gösteren ve Vanspor’a yaptığı fedakârlığı anlatan Servet Yenitürk, “Hâlâ benim, kızımın, şirketimin, iş arkadaşlarımın araçları ipoteklidir. Vanspor’un borçlarından dolayı araçlarımızı ipotek ettik. Bu fedakârlığı kimse yapamaz. Ama gelin görün, bana iftiralar atıyor. Ben hepinizin huzurunda Seyithan’a soruyorum. Bayburt maçı öncesi takım sahaya çıkmasın diye uğraşmışsam, namerdim. Ama sen bunu ispatlamazsan namertsin, şerefsizsin” diye seslendi.

Diyarbekirspor maçı öncesi bazı sporcuların para alamadıkları için takımdan ayrılacaklarını duyduğu gibi, kendi cebinden senetler vererek söz konusu krizi çözdüğünü anlatan Servet Yenitürk, bundan Seyithan İzsiz’in bile haberinin olmadığını söyledi.

“BEN 10 MİLYONDAN FAZLA PARAYA ÇİZİK ATTIM”

Çek konusuna değinen ve çeki basın mensuplarına gösteren Yenitürk, “Kulübü devredeceğim zaman Silahtaroğlu’ndan alacağımız vardı, görüştük. Durumlarının iyi olmadığını belirttiler. Ben kendi şahsi çeklerimi kullandım. Sonraki 500 TL’lik çekin, 100 bin lirasını Erzurum kampında kullandık. 250 bin TL çeki Akin Dinçer aracılığıyla kulübe yolladım. Tüm bunları zaten anlattım. Geriye kalan 150 bin TL’yi kaleci Aydın’a verdik. Geçen yıldan da kalan ödemesi vardı. Hâlâ kaleci Aydın’ın 190 bin TL peşinatı duruyor. Çıkıp ödemelerin kalmadığını söylüyor. Niye yalan konuşuyorsun? İşte arkadaşlar Aydın da çıktı, bunları konuştu. Yazıklar olsun, ayıptır. Ben 10 milyondan fazla paraya çizik attım” ifadelerini kullandı.

“FUTBOLCULAR BİRÇOK GİDERİNİ KENDİSİ KARŞILIYOR”

Yenitürk, söz konusu görevini fedakârca devrettiğini belirterek, “Tarih görmüş mü 4 yıl Vanspor başkanlığını yap, bütün ödemelerini bırak kulübü Seyithan’a bırak. Göreve gelir gelmez bizim ipotekli araçların sorunlarını çözeceği sözünü verdi, ama hiçbir sözünü tutmadı. Bugüne dek personelin giderlerini ödemedi. SGK ödemeleri yapılmadı. Futbolcular birçok giderini kendisi karşılıyor. Gidin onlara sorun. ‘Futbolcu oynamıyor’ diyor. Sen bu kadar ilgisiz olursan, onlar da canı gönülden oynamayabilir” dedi.

“SOYUNMA ODASINA GİRİYOR, OYUNCULARA FIRÇA ATIYOR”

Hoca konusuna da değinen Yenitürk, “Saffet hoca ile görüştüğümüzde yeni bir yönetimin geleceğini, yeni yönetimin kendisi ile devam etmeyebileceğini söyledik. Sonra oturup hoca ile şartlı anlaştılar. 6 maçta bir mağlubiyet alırsa, para vermeden gönderilecek. Saffet hoca mağlubiyet almadı, ama yine de Seyithan bey hocaya kafayı taktı. Çünkü getirdiği genel koordinatör sürekli laf taşıdı. Maç sonraları toplantı üstüne toplantı. Kamplarda toplantı. ‘Ben bu kadar iş yapıyorum, şu kadar çalışanım var’ nutukları atıyor. Soyunma odasına giriyor, oyuncuları dikiyor ayağa, onlara fırça atıyor. Zaten doksan dakika pestili çıkan sporcular bir de senden fırça mı yesin? Tüm bunlar olunca mırıldanmalar da oluyor, konuşmalar artınca genel koordinatör bunları Seyithan’a yetiştiriyor. Tüm bunlar üst üste gelince elbette sıkıntılar da yaşanıyor. Arkadaşlar anlatacak çok şey var, ben şimdilik bunları söylüyorum” diye konuştu.

“SERHAT HOCA BENİ İCRAYA VERDİ”

Bir önceki Teknik Direktör Serhat Gülpınar’ın, sırf yeni yönetimden parasını alamadığı için kendisini icraya vermek zorunda kaldığını anlatan Yenitürk, “Yeni yönetim sürekli Serhat hocayı oyaladı. En son hocamız da beni icraya verdi. İşte Seyithan’ın başkanlığından ve sorumsuzluğundan kaynaklı ilk kez bana icra gelmiş oldu. Onlar parayı ödemezse mecburen ben ödeyeceğim” dedi.

“AS BAŞKAN, BAŞKAN VEKİLİ OLARAK GÖREV YAPAR”

Seyithan İzsiz’in başkanlıktan istifa ettikten sonra kendisinin yerine başkan belirlenmesinin de doğru olmadığını belirten Servet Yenitürk, “Kongrede başkan seçilen arkadaş ayrılırsa, çarşaf liste ile seçilmişse yönetimden herhangi biri de başkan olabilir. Şimdi diğer talipliler de olabilir. Yeni bir toplantı olana kadar As Başkan, başkan vekili olarak görev yapar. Ama yeni bir olağanüstü kongre ile yeni yönetim belirlenir” ifadelerini kullandı.

Yeniden başkan adayı olmayı düşünmediğini belirten Yenitürk, ama her zaman için takımın yanında olmaya çalışacaklarını dile getirdi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.