Vanspor FK – Vanspor ORG ve Vanspor NET – Van Spor Portal

Vansporlular Maçı 80 Liraya İzleyecek!

18.12.2023

 

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları bünyesinde faaliyet gösteren Demirspor yönetimi Vanspor taraftarlarını büyük bir hayal kırıklığına uğratarak adeta Vanlıları cezalandırdı. Van  TV Genel Yayın yönetmeni Olgun, Ankara Demirspor yönetiminin maçın paralı bir kanala verdiğini ve Vanlıların 80 TL karşılığında maçı izleyeceklerini ifade ederek sert tepki gösterdi.

Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Ankara Demirspor yönetimi Vanlıları üzecek skandal karar alındı. Salı günü Ankara’da oynanacak olan Ankara Demirspor Vanspor FK maç yayın haklarını ev sahibi takım münasebeti ile ilinde bulunduran Ankara Demirspor yönetimi van den  gelen maçın canlı yayın teklifini geri çevirerek ücretli maç yayın yapan bir platforma onay verdi.

Van TV Genel Yayın Yönetmeni Orhan Olgun, konu ile ilgili açıklama yaparak,” Salı günü oynanacak olan Ankara Demirspor Vanspor maçının canlı yayınla talebimizi yayın haklarını elinde bulunduran Ankara demir yönetimine teklif ettik. Ankara demir yönetimi bize olumsuz döndü, gerekçe ise hiçbir kanala maç vermeyecek olmalarını gösterdi. Ancak aynı kulüp bu hafta oynanacak olan maçı para karşılığında yayın yapan bir platforma verdi.

Biz maçları ücretsiz yayınlıyoruz ancak kulüp yönetimi âdete Vanlıları Cezalandırdı ve maçı izlemek isteyen Vanspor taraftarları 80 TL vererek maçı paralı platformdan izleyecekler. Bu karar Gayri Safi Milli Hâsıla sıralamasında ülke genelinde son sırada olan Vanlıları ve Vanspor taraftarlarını cezalandırmaktır. Burada Sayın Ulaştırma Bakanımız Abdulkadir Uraloğlu’na Devlet Demiryolları genel Müdürü Sayın Ufuk Yalçın beye Ankara spor Kulüp başkanı Sayın Kamuran Yazıcı ve yönetimi şikâyet ediyorum Vanlılar bunu unutmaz’ ’ifadelerini kullandı. Yeni doğu gazetesi 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.