Vanspor FK – Vanspor ORG ve Vanspor NET – Van Spor Portal

Vanspor FK’nın Hedefi 1. Lig

19.05.2022

 

ŞEHRİVAN HABER: FATMA NUR POLATCAN- ORHAN SAĞLAM

Van’ın profesyonel liglerde yer alan tek futbol takımı olan Silahtaroğlu Vanspor Futbol Kulübü, sezondan başından bu yana yönetimiyle birlikte çok iyi işler başarsa da hedeflenen ve hayali kurulan 1’inci lig umutları seneye bıraktı. Geçtiğimiz sezon başına kadar zor zamanlar geçiren ve fesih kararından dönülen takım Vanspor, yeni yönetimle birlikte çalkantılı döneme son vermeyi başarmasına ve ligde adından söz ettirmesine rağmen play-off sürecinde adeta direkten döndü. Ligin sona ermesi sonrası takımın yeniden yönetimsiz kalacağı endişesi yaşanırken yeni yönetim kongre kararını bir kenara bırakıp “Devam” dedi. Sportif anlamda istenilen olmasa da kent ile müthiş bir bağ kuran yönetimin bu kararı memnuniyetle karşılanırken gözler hızla yeni döneme çevrildi. Herkesin merak ettiği teknik direktör, futbolcu transferleri gibi konular hemen tartışılmaya başlarken Şehrivan TV ekranlarında Kubilay Onay’ın sunumuyla yayınlanan ‘Spor Şehri Van’ programına bağlanan Vanspor yöneticileri mevcut duruma dair bilgiler verdi. Yönetim 1’inci lig yolunda güçlü bir takım oluşturma hedefini ortaya koyarak umut verdi.

VANSPOR’UN GELECEĞİ ŞEHRİVAN TV’DE KONUŞULDU

Şehrivan TV ekranlarında her hafta önemli isimlerin konuk olduğu ‘Spor Şehri Van’ programı Kubilay Önay’ın sunumuyla sporseverlerin nabzını tutmaya devam ediyor. Sezonun sonra ermesi kadar, play-off mücadeleleri, gelecek yılın planlaması, takımın yeni hedefleri konuşulurken Şehrivan TV’de gazeteci Ömer Aytaç Aykaç ve Spor Yorumcusu Sedat Dicle’nin katılımıyla sezonun değerlendirmesi ve yeni süreç masaya yatırıldı. Takımın tüm sezonunun konuşulduğu programda yöneticilerden Akın Dinçer ve Özcan Kara ile birlikte futbol şube sözcüsü Abdulnasır Çetin takımın geleceğine dair değerlendirmelerini sundu. Merak edilen tüm soruları teker teker cevaplayan yönetim kurulu üyeleri, yeni yol haritası hakkında da bilgi verdi.

AKIN DİNÇER: VANSPOR YÖNETİMİ İYİ İŞLER ÇIKARDI!

Vanspor’da ayrılma kararı almasına rağmen yeni dönem de Mehmet Avcı ile birlikte “Devam” diyen isimlerden birisi olan Vanspor FK As Başkanı Akın Dinçer, yeni sezon ve Vanspor ile ilgili birçok konuya değindi. Şehrivan TV’ye bağlanan Dinçer, Vanspor’un 1 yıllık değerlendirmesini yaparak şunları kaydetti: “Biz bu sene içerisinde çok hata da yaptık. Eksiklerimiz de oldu. Bunları da kabul ediyorum. Biz hatasızsak, eksiğimiz yoksa zaten orada bir anormallik vardır. Hatalarımız ve eksiklerimiz oldu fakat ben son tahlilde bir kere başarılı bir yılı geride bıraktığımızı düşünüyorum. Çünkü o günün şartlarına göre düşünürseniz ligin ilk başladığı günden itibaren, özellikle 15 Kasım’dan sonraki süreçte Mehmet Bey’in Başkan olduğu, benim As Başkan olduğum ve yönetimin kendi içerisinde görev değişikliği yaptığı günden itibaren güzel katkılarımızın olduğunu düşünüyorum.”

“1.LİG İÇİN CİDDİ MÜCADELE VERDİK”

Finans kaynağı noktasında takıma bir rahatlama sağladıklarını belirten Dinçer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz görevi devraldıktan sonra takımın 1. Lige çıkması için ciddi bir mücadele verdik. Bir üst lige çıkmak kolay bir şey de değil. Sadece sezonun başından itibaren yapılacak olan transferler, kamp süreçleri iyi bir başlangıç ve hem taraftarın hem de şehrin o havaya girmesiyle beraber sağlanacak bir sinerjiyle olacak bir şey.” dedi. Dinçer ayrıca; “Tek başına bir iki şeyle yapılacak bir şey değil.”

“İYİ NİYETLE ÇALIŞTIK”

As başkanlık görevine tekrar devam etmesine de değinen Dinçer, “Açıkçası ben 5-6 ay kadardır önümüzdeki dönem işlerimin yoğunluğu nedeniyle aileme de yeteri kadar zaman ayıramadığım için önümüzdeki seneyi çok devam etme düşüncesinde de değildim. Fakat arkadaşlarımızla yaptığımız istişarelerimiz de şu noktaya geliyoruz; dönüp geriye baktığımızda güzel ve başarılı bir yılı geride bıraktık ve öyle ya da böyle çıtayı yükselttik. Evet, hatalarımız oldu. Bazı konularda çok toleranslı davrandık ama sonuç itibarıyla iyi niyetle çalışan ve çabalayan bir yönetim vardı. Averajla play-off’a gidemedik. Bunda da vardır bir hayır diyoruz ve önümüzdeki döneme bakıyoruz” şeklinde konuştu.

HEDEF ÇOK NET: VANSPOR 1’İNCİ LİGE ÇIKACAK

Dinçer, yeni sezonda yönetim kurulunda kimlerin olacağına değinerek, “Mevcut yönetimimizden zaten çok ilgili bir şekilde gidip gelen, ilgilenen, her daim yanımızda olan yönetim kurulu üyelerimiz yine devam edecekler görevlerine. Fakat işlerinin yoğunlukları nedeniyle yeteri kadar verim alamadığımız yönetim kurulu üyelerimiz var. Kendi işlerinin yoğunluğundan dolayısıyla müsaade isteyen yönetim kurulu üyelerimiz var. Taktir edersiniz ki bu 42 kişinin 42’si de takıma aynı verimi sağlamadı. Bizim kendi içerimizden kendileri ayrılmak isteyenler devam etmeyecekler bundan sonra. Daha çok güçlenecek bir yönetim kuruluyla devam edeceğiz. Yapacağımız olağanüstü kongrede yeni yönetimimiz daha da güçlü bir yönetim olacak. Çünkü çıtayı çok yükselttik. Beklentiler çok yüksek. Hedefimiz çok net. Onun için çok daha çaba sarf edeceğimiz çok daha uğraşacağız bir süreç yaşayacağız. Yönetimimiz bu şekilde şekillenecek” şeklinde konuştu.

DİNÇER, VAN’DAKİ TÜM KESİMLERE DESTEK ÇAĞRISI YAPTI

Dinçer, Vanlıları Vanspor’a destek vermeye davet ederek sözlerini şöyle tamamladı: “Bu sene Vanspor’un maddi ve manevi bütün sorumluluğu sadece Vanspor Yönetim Kurulunun değil Van’da yaşayan, Van’da yaşamayan, Van ile bağı olan, olmayan bütün Vanlıların sorumluluğunda olan bir süreç. Vanspor gibi hedefi yüksek kulübün sadece yönetim kurulu üyelerinin cebinden vereceği paralarla hedefe ulaşma şansı yok. En büyük beklentimiz biz yönetim kurulu üyeleri kendimiz üzerimize düşeni yaptıktan sonra sponsorlarla ilgili çalışmalarımız var ve devam ediyor. Biz Van Büyükşehir Belediyesi’nden çok büyük bir beklenti içerisindeyiz. Van’daki özellikle Edremit, İpekyolu, Tuşba Belediyeleri başta olmak üzere bütün belediyelerimizden beklentilerimiz çok büyük. Van’daki bütün siyasetçilerin, bürokratların en az bizim kadar bu sene Vanspor için kafa yormalarını istiyoruz. Başta iktidar partimiz olmak üzere Van’ın bütün milletvekilleri, başta iktidar partisinin milletvekilleri olmak üzere bütün hepsi Van’daki bütün belediye başkanlarımız, valimiz, Van’daki bütün STK’lar, Van’daki bütün iş insanları ve Van dışında yaşayan bütün Vanlı iş insanları, siyasiler, bürokratlar hep beraber bu sürecin altından kalkmalıyız.”

YÖNETİM KURULU ÜYESİ ÖZCAN KARA: BAŞARISIZ OLMADIK

Sezonla ilgili açıklamalarda bulunan Vanspor Yönetim Kurulu Üyesi Özcan Kara, “Kentte Vanspor için görev almak benim için onur verici bir şeydir. Vanspor çok özel bir kuruluştur. Başarı elde ettiğimizi düşünüyorum. Nihayetinde göreve geldiğimizde bu takımın ligde kalması konuşuluyordu. Ama şimdi işler değişti. Bir kulüp mali anlamda güçlü olması lazım. Daha sonra kentle bütünleşmesi gerekiyor. Biz bu kulübün kapılarını gerçekten Vanlı hemşerilerimize açtığımızı düşünüyorum. Tabi ki hayalimiz 1. Ligdi ve umutlarımız o yöndeydi. Süreç içerisinde ise bazı sıkıntılar yaşadık. Aslında hiç beklemedik maçlarda puanlar kaybetti. Buna bağlı olarak da averajla play-off potasını kaybettik ama sportif bir başarı yakaladığımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“VANSPOR PROJELERİNİ HAYATA GEÇİRDİK”

Vanspor için yapılan çalışmalardan söz eden Kara, “Kurumsal bir yapıya büründüğümüzde ve görevlendirmeler yapıldığı zaman herkes kendi alanında çalışmalara başladı. Bu çalışmaların içerisinde ise en önemli bana göre Vanspor TV’ydi. Bu anlamda da Şehrivan TV personellerine çok teşekkür ediyorum. Çok ciddi bir emek sarf edildi. Diğer projeler ise Vanspor için ihtiyaç olan projelerdi. Bu projeleri de yavaş yavaş hayata geçirdik. Kulübü zor bir süreçlerden çıkarıp başarıyı yakaladığımıza inanıyorum.” Dedi. Sözleşmesi biten oyucularla ilgili konuşan Kara, sporluk için de önemli değerlendirmeler yaptı Kara, “Tüm takımın bu kulübe emekleri var. Hepsiyle görüşme sağladık ve yeni süreç için hazırlanmaları konusunda bir bilgi paylaşımı yaptık. Onlarında Vanspor ve Van camiasına yakışır bir şekilde davranacaklarını düşünüyorum.” Dedi. Kara yeni dönemde yerel desteği önceleyeceklerini, güçlü sponsorluklar için çabalayacaklarını söyledi. Takımın yeni forma ve benzeri anlaşmalarla daha kurumsal bir hava yakalayacağını da söyledi.

ÇETİN: VANSPOR İÇİN KIYMETLİ İŞLER YAPILDI

Vanspor Yönetim Kurulu Üyesi Abdülnasır Çetin, Vanspor’un kurumsallaşma yönünde önemli adımların atıldığını belirterek, “Vanspor için çok kıymetli işler yapıldı. Futbola sportif anlamda bakarsanız eksikler var ama Van genelinde bakarsanız çok güzel şeyler yapıldı. Çok kıymetli Mehmet Avcı başkan ve yönetimi çok güzel emekler verdi. Mehmet Avcı, Vanspor’u bir hizaya getirdi, kurumsallaşma yönünde çok güzel şeyler yaptı. Aslında ilerde faydasını göreceğimiz işler yapıldı. Eksikler oldu, bir acemilik dönemi oldu. Bu dönem aslında bütün Van halkını çoluğuyla çocuğuyla herkesin takım olabileceği herkesin arkasında durabileceği bir takım haline geleceğiz. Biz de Mehmet Avcı gibi yönetimdeki arkadaşlar gibi elimizi değil gövdemizi sokacağız. Biz Vanlılardan hemşerilerimizden, Van’ın dinamiklerinden bu işe katkılarını bekleyeceğiz. Kimi elinden gelen alkışıyla alkışlayacak, kimi maddi anlamda, kimi manevi anlamda. Biz Van’da bir şekilde tek vücut olacağız. Biz bunu başardığımız zaman Van ilk defa çoluğuyla çocuğuyla her görüşte insanın bir birlikteliği oldu o yüzden biz bir dinamik haline gelmeyi hedefliyoruz” dedi.

“VANSPOR KURUMSAL BİR KULÜP HALİNE GELDİ”

Birlik olduğu sürece Vanspor’da güzel işler yapılacağını dile getiren Çetin, şunları söyledi: “Bazı sportif anlamlarda da Van’ı toplayacağız. Biz Van’ın tamamıyla yani siz değerli basınıyla, yorumcularıyla, taraftarıyla, kanaat önderleriyle kısacası Van ekseninde toplanabilirsek biz çok güzel işler yapacağız. Şunu bilmemiz lazım, hiç kimse tek başına hiçbir şey yapamaz. Eğer komple bir aile olmayı becerebilirsek göreceksiniz ki çok güzel işler yapacağız çünkü taraftarımız muhteşem, Vanspor’a olan sevgi çok güzel. Bunların hepsi birer bileşendir. Biz bu bileşenlerin tamamında iyi bir çerçeve çizebilirsek biz bu yıl Van’da çok güzel işler yapacağımıza inanıyoruz. Van’da atılan adımların çoğu sayesinde Vanspor’un artık borcuyla anılan, “battı batacak, kalktı kalkacak” gibi şeyler olamayacak. Vanspor, kurumsal bir kulüp haline geldi. Vanspor artık hesap verilebilirliğiyle, şeffaflığıyla çok daha ileri seviyelerdedir. Herhangi birinin yarın bu Van’da biz bu kulübü yönetmeye talibiz dediği dakika hiçbir şey düşünmeden, hiçbir tereddüttü olmadan Vanspor’un yöneticileri olabilecek halde bir Vanspor hazırlıyoruz gelecek için.”

“VANSPOR BÜTÜN VANLILARINDIR”

Yeni sezonda daha deneyimli bir yönetimin olacağının altını çizen Çetin, sözlerine şöyle devam etti: “Biz sıkıntılı bir süreçten bu döneme geçtik. Daha deneyimli, daha bu konulara hakim hatalarını görebilen bir yönetim olacağız. Mehmet başkan, çok nadide bir iş insanıdır ve çok kıymetli bir insandır. Ben onunla alakalı umutlarım her zaman var, ona desteğim her zaman olacak. Kayıtsız şartsız onun yanında olduğumu söyledim. Şampiyonluk noktasında bu sene daha emin adımlarla ilerleyeceğiz. Biz artık yanlış, doğru kararlar veren bir yönetim değil istişareye açık herkesin fikrine önem veren, futbolda deneyimli olan herkesin fikirlerini alarak bu şehirde bazı girişimlerde bulunacağız.”

VANSPOR STORE DAHA DA BÜYÜYECEK, ÜRÜNLER ARTACAK

Çetin, Vanspor Store’u sadece Van yerelinde değil ayrıca internet ortamına taşıyacaklarını belirterek, “Eğer biz birlikte seviniyorsak, birlikte üzülüyorsak o zaman biz birlikte bu takımı sırtlayacağız ve bu maddi sorunların önüne geçip maddi olarak daha çok güçleneceğiz. Biz Vanspor Store’u açarken biraz hızlı hareket ettik çünkü lig bitmeden yetiştirmek istedik. Ben bu paranın Van dışına çıkmamasını sağladım. Dedim ki, bu işi Vanlı iş adamları yapacak. Tabii eksiklikler var mı var. Biz ürün tedarikinde sıkıntı çektik ama biz bu süreçte bu manada çok iyi ürünlerle Vanspor Store’u sadece Van yerelinde değil bir de internet ortamına taşıyacağız ve bütün Türkiye’de hatta bütün dünyada biz Vanspor’un ürünlerini satacağız” diye konuştu.

“BU TAKIMIN HİÇ DURMADAN SÜREKLİ KOŞAN OYUNCULARI TARAFTARLARDI”

Sponsporluğa da değinen Çetin, sözlerini şöyle tamamladı: “Sponsorluk noktasında görüşmelerimiz var iyi firmalarımız var. Van’ın Türkiye ve dünya çapında iyi markaları var. Talepler olacak şimdi de talepler var. Bunları değerlendireceğiz ve iyi bir şeye bağlayacağız. Bu takımın en önemli oyuncuları, hiç durmadan sürekli koşan oyuncusu aslında taraftarlardı. Tüm taraftarları canı gönülden tebrik ediyorum. Son maçta 10 bin kişinin olduğu sahada inanılmaz keyifli bir süreç vardı. Biz bundan sonra Van’ı hep böyle görmek istiyoruz. Onların büyük emekleri var takımda. Onlar bize güç veriyorlar. Onları çok seviyoruz. Vanspor’un sahipsiz kalmadığını gösterdiler.”

 

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.