Vanspor FK – Vanspor ORG ve Vanspor NET – Van Spor Portal

Play Off Rakibimizde İşler Yolunda Değil!

12.04.2022
Play Off Rakibimizde İşler Yolunda Değil!

Play off rakiplerimiz arasında olan Bayburtspor’da işler yolunda gitmiyor. Külünün hiç bir destek alamadığı Başkanında sezon sonunda istifa edeceği öğrenildi.

Bayburt Postası Haberi/

Bayburt Özel İdarespor Kulübü Başkanı Celil Çalışkan, sitem dolu açıklamalarına devam etti.
Bayburt Postası – Son günlerde ekonomik sıkıntılar yaşandığı için takımın idmana çıkmadığı yönünde iddiaların kısmen doğru olduğunu belirten Çalışkan, kendisinin İstanbul’da olduğu bu zor günlerde hiçbir yöneticinin bir kez bile kulübe uğramadığını belirterek, yöneticileri istifaya davet etti.

21 yöneticisi bulunan kulübün, hiçbir yöneticisinin kulübe 1 TL dahi katkısının olmadığını söyleyen Çalışkan, “Bugünden tezi yok, noterden istifa dilekçesi göndermeleri en doğrusudur” dedi.

Kulüpteki ekonomik sıkıntının kendisi tarafından çözüldüğünü ifade eden Çalışkan, Bayburt Valiliği ve Bayburt Belediyesi haricinde şehirden bir destek görmediğini, Bayburt’un genelinden gördüğü desteğinden de primleri dahi karşılamadığını aktardı.

Taraftarların, Niğde Anadolu FK maçında futbolculara yönelik yaptıkları tezahüratların kabul edilemez olduğunu söyleyen Celil Çalışkan, kendilerinin emeğine hakaret edildiğini belirtti.

Bizden buraya kadar, sezon sonu bırakıyoruz!

Sezon sonuna kadar bu teknik heyet ve bu takımla gideceğini ve sezon sonunda mutlaka görevi bırakacağını ifade eden Celil Çalışkan, “Kendilerini bu kulübün asıl sahibi görenler, maçlarda öyle bağıranlar gelir kulüplerine sahip çıkarlar. Benim bu tür tavırlara karşı mücadele edecek takatim kalmadı. Bizden buraya kadar” dedi.

Kulüp binasında gerçekleşen basın toplantısında maçta tribünlere dair fotoğraflar gösteren Celil Çalışkan, “Bana yeni tribünleri soruyorlar. Eski tribünlerin hali de bu, işte bomboş. Görün, halbuki sezon başından beri çağrıda bulunuyoruz. Bu takıma sahip çıkalım diye” şeklinde konuştu.

Takımın 1 maç eksiği ile 56 puanla play-off potasında olduğunu bildiren Çalışkan, 13 Nisan 2022 Çarşamba günü oynanacak Soma maçından da 3 puanla ayrılacaklarına inandıklarını ifade etti.

Çalışkan, BAL Ligi 6. Bölge 2. Grup’ta şampiyon olan Bayburt 1918 kulübünün başarısını kutlayarak, yöneticilerini, tenik heyet ve ekibini kutladı.
(BAYBURT POSTASI)

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.