Vanspor FK – Vanspor ORG ve Vanspor NET – Van Spor Portal

Olgun : Kaçacaklarını Söylemiştim!

27.06.2022
Olgun : Kaçacaklarını Söylemiştim!

Orhan Olgun / Yenidoğu Gazetesi

Vanspor Kulüp Başkanı Mehmet Avcı’nın istifasının ardından, kamuoyunda çeşitli dedikodular dolaşmaya başladı. Sözde vali bey Avcı ile görüşmesinde, siyasete girmiş, ikili arasında Cumhurbaşkanının Van ziyareti ile ilgili diyalog geçmiş. İkili arasında geçen diyalogda, AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu,kulüp Başkanı Mehmet Avcı’yı aramış ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Van ziyaretinde 5 bin taraftarı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı karşılaması talep edilmiş. Buna rağmen Avcı’nın bunu red ettiği ifadeleri yer almış.
Katiyen yalan, iftira.
Mehmet bey böyle bir ifade kullanmışsa iftira etmiş.
Peki, gerçek ne?

Gerçek şu Kulüp başkanı Avcı, Vali beyden  15 ile 20 milyon arası bir destek istemiş. Vali beyde bu parayı veremeyeceğini ama belli imkanlar doğrultusunda destek vereceğini söylemiş. Vali beyin bu ifadeleri ağanın hoşuna gitmemiş ve bir gün sonra bulanık bir açıklama ile istifa ettiğini duyurdu .Aslında başkanın görevi bırakacağını geçtiğimiz ay kaleme aldığım, ‘Akın bey nereye’ başlıklı yazımda belirtmiştim. Para suyunu çekti bunlar kaçacak demiştim. Kafalarda onlarca soru işareti var aslında .Kimse açıklama yapmadı. Kulüp Başkanı Mehmet Avcı’nın, Şeffaf olacağız açıklamasının ardından aylar geçti ama şeffaf olmadılar. Bütün sezonun başarısızlığını  başkan son maçta bana yıktı ve işin içinden çıkmaya çalıştı yemedi.
Olanlar oldu, giden gitti, kimsede Mehmet Avcıyı benim kadar tanıyamaz. Ne derse desin, neye çekecekse çeksin gerçekleri saklayamaz. Zaten  muallak açıklamasında kimsede yemedi.

Ancak cesurlar kazanır, korkalar değil.
Şimdi Vanspor zamanı. Akın bey sosyal medya hesabından ben sadece as başkanlığından istifa ettim,yönetim kurulu üyeliğim devam ediyor açıklamasının yanı sıra paylaştığı videoda, Vanspor’a sahip çıkma çağrısına tam destek vermeliyiz.Bende bu çağrıya evet diyerek maddi manevi her türlü desteğe varım. Ayrıca, sayın valimiz sporu seven destek olacağını ifade etmiştir. Bunun yanında belediyelerimiz başta olmak üzere herkesi ama herkesi Vanspor etrafından kenetlemeye davet ediyorum. Vanspor’un kaybedecek zamanı yok, başka Vanspor’da yok.Bu sorumluluk en çok mevcut yönetimde Akın beyde. Akın beyi açık göreve davet ediyorum, madem vefa dediniz gelin bir kez daha vefalığınızı gösterin.Vanspor için yapılacak her türlü yardım gecesi, kampanyaya amasız lakinsiz destek vermeye hazırım ve herkesi destek vermeye davet ediyorum

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.