Vanspor FK – Vanspor ORG ve Vanspor NET – Van Spor Portal

Olgun : Emlakçıyı Vanspor’un Başına Getirdiniz!

06.12.2021
Olgun : Emlakçıyı Vanspor’un Başına Getirdiniz!

Yenidoğu gazetesi Orhan Olgun, daha önce “tanıyorum iyi ve başarılı biri” diye övdüğü Vanspor Başkanı Mehmet Avcı’ya eleştiriler yöneltti. Olgun, Vanspor Teknik Direktörü Turgay Karatekin’i ise “son 5 yıldır molakasımda emlakçılık yapan biri” olarak tanımladı. İşte o yazı: 

 

Vanspor bir marka. Gelen giden üstünde tepiniyor. Yazık oluyor, yazık.Van’a yazık Vanspor’a yazık.

 

Açıkçası adına Vefa Grubu dedikleri İstanbul ve Ankara’da yaşayan Van kökenli yöneticilerin Van’a ve “Vanspor’a vefa borcumuzu ödemeye geliyoruz” dediklerinde en çok ben umutlanmıştım, en çok ben sevinmiştim ve en çok ben destek vermiştim. Çünkü Seyithan İzsiz ve Mehmet Avcı başta olmak üzere birçok yöneticiyi yakinen tanıyordum. Görkemli kongrenin ardından göreve gelen Seyithan beyin başkanlık macerası çok uzun sürmedi. Kanal 65 Televizyonun da Seyithan bey ile yaptığım canlı yayın esnasında sarf ettiği ,’bırakmadım bıraktırıldım’ açıklamasının yanı sıra mevcut başkan Mehmet Avcı ve yardımcısı Akın Dinçer’i kast ederek, bu arkadaşlarımın, ‘Vanspor reklam aracı değildir’ açıklamasından çok rahatsız oldum’ ifadesi aslında Vanspor üzerinden geçmişten kalan entrikaların devam ettiğinin ispatıdır. Taa Servet bey döneminden bu yana Vanspor üzerinden oynanan oyunlar ve Hint dizilerini aratmayan entrikaların devam etmesi en çok Vanspor ve Vanlıya zarar veriyor.

 

Seyithan bey ile özel sohbetimizde şahsıma anlattıklarının bir kısmını buraya yazarsam yer yerinden oynar. Seyithan bey gittikten sonra Mehmet Avcı’nın başkanlığa getirilmesi sonrası yaptığı ilk açıklama, “Vanspor’a kurumsal bir kimlik ve bir vizyon kazandıracağız” olmasıdır. Sanırım kurumsal kimlik ve vizyon meselesini şahsi işlerinde son derece başarılı olan mevcut başkan ve yönetimi yanlış anlamış. Şirketlerinde   başarılı olan Mehmet Avcı ve diğer yönetici arkadaşlarımız şirket yönetmekle Vanspor’u bir birine karıştırdı. Vanspor’a kurumsal bir kimlik ve vizyon kazandırmaktan söz eden yönetim, kanımca başarılı olan ve takım içinde dönen entrikalardan rahatsız olan 13 maçta, sadece 3 mağlubiyeti  olan Saffet İşleri göndermekle göstermiş oldu. Saffet hoca gönderildikten sonra Van kamuoyu  daha iyi ve kariyerli bir hoca beklerken son 5 yılında ayağına top değmemiş, teknik direktörlük kariyerinde tek bir başarısı olmayan ve ömrünün son 5 yılını Mollakasım’da emlak satışı ile geçirmiş  Turgay Karatekin hocayı göreve getirirken göstermiştir.

Kurumsal kimlik ve vizyondan söz eden yönetim, Sakaryaspor’un 9 milyon, Urfa’nın 6 milyon liraya imza attığı Bitexen ile sırf para yok ve futbolcuların alacaklarını ödemek için 3 milyona imza atarak göstermiştir. Hatırlarsanız Seyithan bey, ‘şirket 3. 6 milyona imzaya varlar ama ben daha yüksek bir meblaya imza atarım elimizde örnekleri var’ diyerek Bitexen teklifini geri çevirdiğini söylemişti. Ancak, gelinen noktada bu firma ile 3 milyon liraya anlaşma yaparak bu seneyi kurtarmanın derdine düşmüştür.

Kurumsal ve vizyondan söz eden yeni yönetim, ‘alt yapıya çok önem veriyoruz, bizim geleceğimiz alt yapımız’ ifadesini kullandıktan hemen sonra alt yapının başına Van’da müteahhitlik yapan ve benimde yakın dostum olan, hiç bir profesyonel futbol geçmişi olmayan bir yöneticiyi alt yapı sorumlusu olarak atamıştır.

Takıma kurumsal kimlik  vizyon ve kazandıracağız ifadeleri ile adeta içimize su serpen yönetimden Vanspor taraftarı devre arası büyük transferler beklerken, vizyoner başkan “kadın futbol takımını kuruyoruz” diyerek, adeta bizleri ters köşe yaparak vizyon ve kurumsal kimlik kazandırdı.
“Vanspor’a kurumsal kimlik ve vizyon kazandıracağız” açıklaması ile hepimizi umutlandıran başkan Avcı’nın en büyük vizyonundan biri de maç yayınları oldu. Bizler maç yayınlarının uydu üzerinden yayın yapan TRT Kurdi ve Kanal 65 üzerinden yayımlanmasını beklerken vizyoner kulüp başkanı maçların Vanspor youtube kanalından canlı yayımlanacağını açıkladı.
Bizler Van basını ve kamuoyu olarak vizyoner başkandan daha ciddi, takıma büyük paralar kazandıracak büyük projeler beklerken başkan bey daha tek bir kablusu, mikrofunu stüdyosu olmayan bir youtube televizyon kurduklarını ve maçların bu youtube kanalından canlı yayınlayarak youtube’dan gelecek üç beş kuruşun hesabına girerek vizyonunu ortaya koydu. Ayrıca, büyük başkan bu maç yayınlarının yapılması içinde bu işi mevcut yöneticisine paslayarak şeffaflığını ortaya koymuştur.

Bizlere kurumsal yapı ve vizyondan söz eden başkan Avcı, AR-GE ‘den ve iyi futbolcuların takıma kazandırılmasından sorumlu yönetici olarak Van’da VANTSO meclis başkanı bir değerli abimizi getirerek vizyonunu ortaya koydu.

Kurumsal yapı ve vizyondan söz eden başkanın 2 hocası 2 ayrı maçtan kırmızı kart görerek sahadan atıldığının farkında olmuştur.

Kurumsal yapı ve vizyondan dem vuran başkan, takım 70’ten sonra dökülüyor.
Sayın başkan, siz takımı devir alırken takım 3. sıradayken liderle arasında 3 puan vardı. Şimdi takım onuncu sırada ve liderle 10 puan fark oluştu.
Ne yapacaksanız yapın takım elden gidiyor.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.