Vanspor FK – Vanspor ORG ve Vanspor NET – Van Spor Portal

Orhan Olgun: Vanspor FK’nın Parasını Hiç Ettiler!

05.05.2022
Orhan Olgun: Vanspor FK’nın Parasını Hiç Ettiler!

Akın Dinçer istifa mı etti? Orhan Olgun’un kaleme aldığı “Nereye Akın Bey!” Başlıklı yazı Van’da ses getirdi ve Yönetimi sarstı. İşte muhteşem tespitlerin yer aldığı o yazı. (Yazı Yeni Doğu Gazetesinden alıntıdır.)

 

Nereye Akın Bey ?

Vanspor As Başkanı Akın Dinçer, sosyal medya hesaplarında Vanspor’dan ayrılacağının sinyallerini verdi. Profilindeki Vanspor ile alakalı tüm unvanları kaldırdı. Sanırım bırakıp gidecek. Tabii sanal para sitesinden alınan 20 milyona yakın para gereksiz tranferlere, lüks şatafatlı yaşamlara, yanlış hocatercihlerinde hunharca harcanınca para suyunu çekti. 

Bunun üzerine SSK vb. borçlar kat ve kat büyüdü. Şimdi para yok, para suyunu çekti. Bunun üzerine SSK vb. borçlar kat ve kat büyüdü. Şimdi para yok, para suyunu çekti. Önümüzdeki yıl için bir planlama yapacak para kalmadı. Tabii ki en güzel şey topuklamak. Sayın Dinçer, bir dünya para harcadınız Sakarya ve Çorum’dan sonra en fazla para harcayan ligin en bütçeli 3. takımısınız nereye? Para suyunu çekti mi diye bu ayrılık sinyali ?Vanspor’da umutlar Bayburtspor’un puan kaybetmesine bağlandı. Düşünsenize koskoca yıl,  iş bilmez yöneticilerin heba ettiği bir noktada umutlar Velimeşe’ye kaldı. 

Kendilerini çok başarılı ilan eden yönetimin geldiği noktaya bak. Kaybolan puanlara içimiz yanıyor. Boşa giden puanlar artıkça beceriksiz yöneticiler kadın futbol takımı kurarak taraftara seminer vererek kendini başarılı ilan etti. Başarı futbolda şampiyonluktur kardeşim şampiyonluktur.
Yönetim göreve gelirken verdiği hiçbir sözü tutmadı.
Hani her ay düzenli olarak basına ve kamuoyuna hesap verecektiniz, hani şeffaf olacaktınız ?
Hani?
Mesela 50 bin, 100 bin dolarların kulübün hesabından başka hesaplara niçin aktarıldığını açıklayarak başlayabilirsiniz. Dolar alıp satarken kulübü kaç para zarara uğrattığınızı açıklayacak mısınız?
Hangi oyuncu kaç paraya alındı, devre arası transfere kaç para harcandı? Niye açıklamıyorsunuz ? Erkan Ersever’e kaç para ödendi ? 5 yıldızlı oteline, altına koyduğunuz arabaya kaç para verdiniz ? Açıklayın hadi açıklayın, şeffaf olun şeffaf.
 Sözünüz vardı!
Hani taraftara lokal açacaktınız.Hani lokal Mehmet Avcı ?
Kurumsallaşmışlarmış.
Sosyal medyada bir iki resim paylaşarak kurumsal olduklarını sanıyorlar.

Daha altyapının tesisi, antrenman sahası yok abiler kadın futbol takımı kurdu. Düşünsenize; kadın oyuncu soyunma odasına giriyor,duşunu alıyor sonra aynı soyunma odasına duşa erkek oyuncular giriyor kullanıyor ve aynı soyunma odasında antrenmana hazılanıyor. Bu mu kurumsallık?
Tek bir pilleri yok televiyon kurduklarını sanıyorlar ve bunuda kurumsallık diye yutturuyorlar.
Göreve gelmeden önce kulübe yepyeni bir tesis kazandıracaklarını açıkladılar. Hatta allandıra ballandıra anlattılar.Aradan geçen süre zarfından hani yeni tesis ? Hani projesi hazırdı hani bütçesi hazırdı ? O gün allandıra ballandıra açıkladığınız yeni tesis nerede Akın Dinçer nerede?
Hani her hafta tesislerde hoca ve yöneticiler düzenli olarak basın toplantısı düzenleyerek oyuncular hakkında bilgi verecekti ? Hani kim sakat, kim cezalı basın dahil kim biliyor?
Vadettiğiniz, uygulamaya sokamadığınız, sadece sözde kalan vaadleriniz nerede Mehmet Avcı ?
Bitexen’in parası da bitti ne yapacaksınız ? Bak yönetcilerin tel tel dökülüyor. Bir sözünüz vardı kimseden para dilenmeyecektiniz doğru mu ? Ha unutmayın yeni sezonda bekleyip göreceğiz tabii ki bir yere kaçmazsanız.
Duyuyorum bırakıp gitmeyi planlıyorsunuz Mehmet Avcı, Akın Dinçer bırakıp gitmek yok. Para bitti ortaklık bitti olayı olmasın vebalini hesabını ödersiniz.
Hayatında tek bir başarısı olmayan Turgay Karatekin ve puan ortalaması 1 olan ve gittiği her takımdan kovulan hocayı getirip takımın başına getirerek koskoca yılı heba etmek üzeresiniz.

”Yapmayın, etmeyin” çağrılarına kulak tıkayarak  bu çağrıları yapanlara, Vanspor düşmanları, içimizdeki İrlandalılar gibi ifadelerle kendi başarısızlığınızın üstünü örtemeye çalıştınız.
Devre arası bir dünya para harcadınız ve birçok tranfer yaptınız kimden ne kadar fayda aldınız ?Takımında bırakın ilk  11’i ilk 18’e giremeyen oyuncuları transfer ederek takımı dibe götürdünüz. Yazık yazık daha konuşulacak çok konu var. Hele bu son maç bitsin bir de bir şeyler paylaşarak açıklamada bulunacağız. Vanspor’da koca sezonda ne mi gördüm ? İhale burda Özcan Kara, Yunus Emre Aykaç bir de Yavuz Kuşan’a kalmıştı. Takımın bütün zırıltısını bunlar çekti. Diğer yöneticilerimiz uçakla gelip uçakla gittiler, lüks otellerde kaldılar, yediler içtiler bol bol Bitexen’in parasını hiç ettiler. Lüks arabalarla jilet gibi takım elbise giyerek stada geldiler lüks arabalarını gösterdiler ve gittiler. Orhan Olgun

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.