Vanspor FK – Vanspor ORG ve Vanspor NET – Van Spor Portal

Kale Yine Aydın Bağ’a Emanet

25.03.2022
Kale Yine Aydın Bağ’a Emanet

Cumartesi 14.00 da Çorumspor Maçını Vanspor.Nette izleyebilirsiniz.

Vanspor teknik direktörü Erhan Altın Çorumspor maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

📌 Akıllı tahta aldık. Bütün taktiksel yönümüzü o akıllı tahtada futbolculara anlatmaya çalışıyoruz. Aktif olarak kullanıyoruz.
📌 Takım golü elde ettikten sonra çok geri çekilmesi ve baskı hissetmemizin sebebi futbolcu psikolojisi, dünyada da böyle. Bunları anlatıyoruz, gösteriyoruz ama ne yazık ki sıfırlayamıyoruz. Artık alanı daraltan baskıyı kuran bir takım olma yolunda çalışıyoruz.
📌 Kafamızda her şeyi planlıyoruz. Galipken, beraberken, mağlupken yapacağımız hamleleri kafamızda planlıyoruz.
📌 Bizim bir oyun planımız var ama rakamlara takılmamak lazım. Biz rakibimize göre sistem kuruyoruz. Bazen rakiplerin bekleri çok atağa çıkıyor. Onları durdurmak adına hem önde oynayan hem geride oynayan arkadaşlar birbirlerine çok yakın olsunlar ve 2. bölgede karşılayalım. Arkayı boşaltalım ve onların arkada boşalttığı yerlerde de süratli adamlarımızla pozisyona girmeyi amaçlıyoruz. Ama futbol çağ atladı. Artık dönerek oynanıyor. Artık top sendeyken savunmaya çok dikkat etmen lazım. Bugün istatistiklere baktığımızda yenen gollerin %90-95 top sendeyken pas hatalarından yenen goller. Topu kaptığın anda en zayıf anımız aslında. Bir sistemle başlıyorsun ama hareketlilik bu sistemi değiştiriyor.
📌 Kapalı bir defansa ne yapabilirsin biz bunları planlıyoruz.
📌 Rakip takımı en az 4 sefer izliyoruz güçlü zayıf taraflarına göre çalışıyoruz ama bazen tutuyor bazen tutmuyor.
📌 Kalede Onur Aydın seçimi çok konuşuluyor. Taraftarlarda Onur yerine tekrar neden Aydın oynuyor diye çok soruyor. Kalecide bir futbolcu biliyorsunuz. Oyun kurması lazım. Oyunu başlatması lazım. Biz Onurda bu olumsuzluğu gördük. Onurun o yönü iyi olmadığı için Aydın tekrar kaleye geçti. Onurun da o yününü geliştireceğiz.
📌 Çorum FK şampiyonluğun bir numaralı adayıydı sezon başında. Tüm çalışmalarımız Çorum FK maçını kazanmak için. Taraftarımız olmasa da onları içimizde hissediyoruz.
📌Ali ve Sedat Komi sakat, cezalı yok…

vanspor.org

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.