Vanspor FK – Vanspor ORG ve Vanspor NET – Van Spor Portal

Erhan Altın Tepetaklak Oldu!

26.04.2022
Erhan Altın Tepetaklak Oldu!

Haftalardır süregelen takım oyun oynamıyor, hocanın belirli bir sistemi yok, takım üzerinde otorite eksikliği var söylemlerim genellikle yanlış anlaşılsa da gerçekleri söylemeye devam ettim. Gelinen süreç gösterdi ki anlattıklarım birer birer gerçekliğini ortaya koydu. Erhan Altın ile anlaşma sağlanmadan önce kamuoyunun tepkisini ölçmek için ismi servis edildi. Herkesin ortak kararı geçmişinde başarısı olmayan ve neredeyse her takımdan ya gönderilmiş ya da kendisi bırakmış olan bir hoca ile anlaşma sağlanmaması yönündeydi. Buna rağmen alternatiflerin arttırılabileceği bir ortamda Erhan Altın ile 1,5 yıllık bir yılı opsiyonlu olmak üzere anlaşma sağlandı. Sonuç itibari ile yönetimimizden takdir görmüş ve takımın başına getirilmiş biri için hepimiz destek olduk. Takımımızın uzun yıllardır özlemini çektiği lige çıkabilmek adına hocanın da bazı söylemleri herkesi heyecanlandırdı. Turgutluspor maçından sonra takım çok fazla geriye yaslanıyor sorunun cevabı çalışıyoruz oldu ve üzerinden haftalar geçmesine rağmen bu hastalıktan kutulamadık. Sivas Belediyespor karşılaşması aslında dönüm noktasıydı. Bu maçın ardından hoca ile yollar ayrılmalıydı. Yapamadınız Bayburt maçının ardından ayrılık yaşanmalıydı. Bunu da yapamadınız Çorum maçı artık son çıkış noktasıydı. HOCA GÖNDERİLMELİYDİ. Açıklamalarınız hep iyi niyetliydi. Ama iyi niyetin yeterli olmadığının farkına varamadınız.

Bu hoca ile, bu oyun anlayışı ile play off potasının zor olacağını defalarca söyledik. Her seferinde yolun sonu şampiyonluk diyerek hocanın arkasında olduğunuz vurgusunu yaptınız. Yine yönetimimizin takdiridir dedik ve destek olmaya devam ettik. Keşke biraz da acımasız eleştirilerde bulunsaydık! Aslında tüm sezonun özeti Vanspor Tv’ de yaptığımız programda saklıydı. Erhan Altın’ ın sözlerini aynen aktarıyorum. Erhan Altın: “Teknik direktörlüğü kafamda silmiştim, bitirmiştim. Çalışmayı düşünmüyordum. Çünkü sağlıklı bir ortam olmadığı için.” ifadelerini kullandı. Aklında teknik direktörlüğü bitirmiş biri ile çalışmak derim ve susarım. Ligimizde Niğde Anadolu FK son haftaların en çok takdiri alması gereken takım. Ligden düşmeleri kesinleşmesine rağmen 21-22 yaş ortalaması ile çıktıkları bir çok karşılaşmayı üstün oyun da dahil olmak üzere başarılı tamamladılar. Özellikle bugün oynadıkları Çorum FK maçının sonucunu kime söylesek Çorum kazanmıştır diye cevap verirdi. 90+ dakikalara kadar oyunu bırakmadan uzatmalarda elde ettikleri 3 gol ile galip gelmeyi başardılar. Şimdi siz söyleyin, takdiri ligden düşmelerine rağmen play off’un en güçlü ekibi Çorum’ u ligin bitimine 3 hafta kala deplasmanda eze eze kazanan Niğde Anadolu FK oyuncularımı hak ediyor yoksa devre arasında milyonlarca para harcayan her biri ayrı tecrübeli Vanspor FK oyuncularımı hak ediyor?

 

Yazımın bu satırlarına geldiğimde Erhan Altın ve Erkan Avseren ile karşılıklı anlaşarak yolların ayrıldığı bilgisi geldi. Yanlış zamanda doğru alınmış bir karar. Kendilerine sundukları hizmetlerden dolayı teşekkür eder, bundan sonraki hayatlarında başarılar dilerim. Geriye kalan 2 haftalık süreçte ya gelecek sezonun planlaması yapılarak kariyerli, ligi iyi tanıyan, otoriter ve üst ligde dahi bizi iyi temsil edebilecek bir hoca ile anlaşılmalı. Ya da alt yapıdan bir hoca ile sezonu tamamlamak yapılabilecek en iyi işlerden biri olacaktır. Bugün stadı dolduran cefakâr ve vefakâr taraftarımıza ayrı bir parantez açmadan geçmeyeceğim. Sezonun taraftar rekorunun kırıldığı, bilet fiyatlarının 1 liradan değil de 10 liradan satılsa dahi tükeneceği, ramazan ayı olmasına rağmen 7′ den 70′ e herkesin akın akın destek için geldiği bir karşılaşmada hiç susmayan, bize geçmiş özlemini yaşatan tüm taraftarlarımıza bir kez daha teşekkürler. İYİKİ VARSINIZ 12 NUMARA!!!

Sedat Dicle Van Ekspres

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.