Vanspor FK – Vanspor ORG ve Vanspor NET – Van Spor Portal

Coşkundere: Vanspor’un Hedefi Şampiyonluk Değil!

24.06.2022
Coşkundere: Vanspor’un Hedefi Şampiyonluk Değil!

COŞKUNDERE: GELMEKTEN VAZGEÇTİK

Yaşanan istifaların ardından teknik direktörlük görevi için prensip anlaşmasına varılan Ercüment Coşkundere’de istifa ettiğini açıkladı. İstifasının ardından Yeni Doğu Gazetesi olarak görüştüğümüz Coşkundere yola çıktıklarını yarı yolda bırakmayan biri olduğunu ifade etti. Coşkundere, “Mehmet başkan ve diğer arkadaşlarla konuştuğumuzda bir prensip anlaşmasında bulunduk. Kamp yerlerini ve transfer politikasını konuşacaktık ki başkanın görevi bırakma kararı ve kulübün hedefinin şampiyonluk olmadığıyla ilgili bir duyum aldım. Ben anlaşmayı Mehmet Avcı ile yaptım. Bazı yollar aldık ve biraz süreci bekledik. Sürecin sonunda Mehmet Bey istifa edince bizde muhatabımız olan Vanspor Kulüp Başkanı Mehmet Bey’in istifasından sonra gelmekten vazgeçtik.” Dedi.

 

ÇELİK’TE İSTİFASINI AÇIKLADI

 

Yapılan istifalara bir yenisi daha eklendi. Başkan ve As Başkanın istifası sonrası Van’a gelmekten vazgeçen teknik direktör Ercüment Coşkundere’nin ardından Kadın Futbol Kulübü Başkanı Şehnaz Nigar Çelik’te istifasını duyurdu. Çelik istifasını şu sözlerle açıkladı: “Vanspora güzel bir hayalle geldim. Amacım kadın futbolculara umut olmaktı ve sözümüz vardı. Bu desteği ve vizyonu Başkanımla belirlemiştik. Çok söyleyecek sözüm var. Sadece çok üzgünüm. Vanspor kadın futbol takımı yöneticiliğinden üzülerek istifa ediyorum.” 

 

VANSPOR’UN PORTRESİ

 

1994-1995 ve 1997-1998 sezonlarından Süper Lige çıkarak adından çokça bahsettiren, Trabzonspor’un şampiyonluktan ettiği maçıyla da hafızlarda yer edinen Vanspor, 2000’li yılların başından itibaren büyük sorunlar ile karşı karşıya kaldı. 2003 yılında deyim yerindeyse kapısına kilit vurulan Vanspor daha sonra Van Belediyespor olarak yeniden hayat buldu. Amatörden 3. Lig’e yükselen Van Belediyespor 2007-2008 sezonunda 2. Lig’e yükseldi. 2. Ligde tutunamayan Vanspor yeniden 3. Lig’e düştü ve uzun süre burada kaldı. 2018-2019 yılında ekonomik olarak zorlu bir süreçten geçen Van Büyükşehir Belediyespor buna rağmen Play-Off’a kaldı ve Ankara’da oynana final maçını kazanarak 2. Lig’e yükseldi. 

 

VANSPOR FK DÖNEMİ

 

Bu sezonda sonra adını yeniden Vanspor Futbol Kulübü (FK) olarak değiştiren takım 90’lı yıllara göz kırpmaya başladı. Tam her şey düzeliyor mu derken kulübe destek verilmemesi, sürekli yönetim değişikliği ve diğer sorunlar ile karşı karşıya kalan kulüpte bir sezonda 6 kez kongreye gidildikten sonra yeni yönetim belirlendi. 2021-2022 döneminin başında yaşanan seçim ve kongre süreçlerinin ardından yeni yönetim belli oldu. Ağırlığı İstanbul’daki Vanlı iş insanlarından oluşan yeni dönemde kulüp başkanı Seyithan İzsiz oldu. Ekonomik olarak refaha ulaşan kulübün sevinci kısa sürdü. 8 Kasım 2021 tarihinde İzsiz’in istifası sonrası Yönetim Kurulu’ndan yer alan Mehmet Avcı yeni başkan olarak göreve başladı. Seyitan İzsiz döneminde iyi bir ivme yakalayan Vanspor Mehmet Avcı döneminde bu başarısından uzak kaldı ve Play-Off’a bile kalamadı.

 

2022-2023 SEZONU

 

Son olarak 1997-1998 yıllarında en fazla desteğin verildiği kulübe geçen yılların ardından 2022-23 sezonunda yeniden hem umutlar yeşerdi hem de destek en üst seviyeye çıktı. Her ne kadar yönetimsel anlamda başarısız bir sezon geride kalsa da 2020-21 sezonunda taraftarın büyük desteği ve diğer destekler kulüpteki havayı değiştirdi. Sezonun bitmesiyle birlikte özellikle basın mensuplarıyla alakalı son maçta sınırları aşan açıklamalar yapan Mehmet Avcı, yeniden yönetime aday olduklarını ve 2022-23 sezonu için umutlu konuştu. Ancak bu açıklamaların etkisi de çok uzun sürmedi. Son olarak Vanspor Kulüp Başkanı Mehmet Avcı, Kulüp As Başkanı Akın Dinçer ve Kadın Futbol Takımı Başkanı Şehnaz Nigar Çelik istifa etti. Ayrıca kulüp ile prensip anlaşması yapan Ercüment Coşkundere’de gelmekten vazgeçti. Yeni Doğu gazetesi 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.