Vanspor FK – Vanspor ORG ve Vanspor NET – Van Spor Portal

Bir İnsan Öğütme Aracı : Vanspor FK

28.04.2022
Bir İnsan Öğütme Aracı : Vanspor FK

Para, şan, şöhret, başarı! Ne güzel kavramlar. Tarih boyunca insanlar bunlar için mücadele etmiştir, dün olduğu gibi bugünde bunlar insanın yaşamını şekillendiren sebeplerdir.

Futbolda bu 4 kavrama ulaşmak için gidilen yollardan biridir. Para, şan, şöhret ve başarı kazanmak isteyenler yönetici olarak  futbol üzerinden yürürler, kimi başarılı olur kimi ise hüsrana uğrar. Vanspor FK özelinde ise bu kavramlara ulaşan henüz olmamıştır. Bunun çeşitli sebepleri vardır. En önemlisi bilinçsiz taraftardır.

Takım sahipsiz kaldığında el atıp servetini harcayan, takıma 1. Senesinde şampiyonluk yaşatan, 2. Senesinde pandemi nedeniyle play off oynatamayan, 3. Senesinde ise play off oynatan Servet Yenitürk’e saygı ve terbiye sınırlarını aşan eleştirilerde bulunan, hesap soracağız diyen anlayış Vanspor FK’nın insan öğüten bir oluşuma dönüştüğünü göstermektedir. Kritik kurtarışları ile takımı ipten alan, herkesin takdirini toplayan kaleci Aydın Bağ’a çekçi diyen anlayış Vanspor FK’nın cehaletini üzerinden atamayan, gerçeği göremeyen, günü birlik nutukların etkisinde kalan bir kısım az ve etkili taraftarın kulübü nasıl zor durumda bıraktığını, Vanspor FK’nın nasıl insan öğütme aracına dönüştüğünü yine bizlere göstermektedir.

Vanspor FK yönetiminin ne kadar işine gelir bilinmez ama öncelikle bu cehaletle mücadele etmesi gerekiyor, bugün saygı duyduğumuz ve Vanspor FK’nın menfaatleri için zamanından ve parasından çekinmeden harcayan Servet Yenitürk’e hain diyen, emektar kalecisine saçma sapan, olayın ne olduğunu bile araştırma ihtiyacı duymadan çekçi diyen bu zihniyet Vanspor FK’nın altına dinamit sokan zihniyettir. Vanspor FK yönetimi günübirlik hesaplarla 4 kavram peşinde koşarsa sonu  az ama çok ses çıkardığı için fazla görünen cehaletin pençesinden kurtulamayacaktır. Bu cehalet şimdiye kadar kimseye hakkını teslim etmemiştir. Yarın da mevcut yönetime hakkını teslim etmeyecektir. Hakkı olanın hakkını yedirmeyin, bu aynı zamanda sizin geleceğinizinde teminatı olacaktır!

Vanspor.Net Vanspor FK’nın tek internet sitesi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.