Vanspor FK – Vanspor ORG ve Vanspor NET – Van Spor Portal

Başarı Olunca Varlar, Yoksa Kaçıyorlar!

30.07.2022
Başarı Olunca Varlar, Yoksa Kaçıyorlar!

 

Kanal 65’te yayımlanan Osman Nuri Yıldız’ın Vangölü Ekspresi programına konuk olan Vanspor FK Başkanı Yavuz Kuşan, kulüp hakkında merak edilenleri açıkladı. Vanspor ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Başkan Kuşan kentin önde gelenlerinin Vanspor’u yalnız bıraktığını yinelerken, “Maç zamanı protokolde yer bulamıyoruz fakat Vanspor’un sıkıntısı olunca ortalıkta kimseleri bulamıyoruz.” Dedi.

 

Kanal 65 ekranlarından yayımlanan ve moderatörlüğünü Osman Nuri Yıldız’ın üstlendiği Van Gölü Ekspresi önceki akşam özel bir yayınla ekranlara geldi. Vangölü Espresi’nin konuğu ise Vanspor Futbol Kulübü Başkanı Yavuz Kuşan oldu. Kuşan Vanspor’da yaşanan yönetim krizinden, kulübe verilen maddi desteklere kadar birçok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başkan Kuşan ayrıca 1 Ağustos’ta yapılacak olan Vanspor Olağanüstü Kongresine kimin aday olarak katılacağını ve kime destek vereceğini de açıkladı.

 

Kanal 65’te yayımlanan Osman Nuri Yıldız’ın Vangölü Ekspresi programına konuk olan Vanspor FK Başkanı Yavuz Kuşan, kulüp hakkında merak edilenleri açıkladı. Kulübün her sene yönetim kriziyle karşı karşıya olmasının üzücü bir durum olduğunu belirten Başkan Kuşan, kulübe destek verenlerin ise bir bir isimlerini açıkladı. 1 Ağustos’ta yapılacak olan kongrede Ferhat Kıyak’a destek vereceklerini belirten Başkan Kuşan, kongrede aday olmaması durumunda kendisinin aday olacağının altını çizdi.

 

KİM, NE KADAR YARDIM ETTİ?

 

Vanspor FK. Başkanı Yavuz Kuşan, göreve geldiği günden bu yana birçok siyasetçi ve iş adamının desteğini aldığını belirtirken, maddi destek veren isimleri de birer birer açıkladı. Başkan Kuşan, Burhan Kayatürk’ün 500 bin TL, Mehmet Avcı’nın 200 bin TL, Akın Dinçer’in 100 bin TL, Ali Süer’in 50 bin TL, Osman Halitoğulları’nın 50 bin TL destek verdiğini söyledi. Başkan Kuşan, “ Bize verilen bu paralar inanın milyonlarca lira değerindedir. Çünkü bu paralar Yavuz için değildir. Van içindir. Bunu Van’ın bir değeri olan Vanspor için, gençler için yapıyorlar. Van’a en büyük reklam katan bir değerdir Vanspor. Bizlerden desteğini esirgemeyen halkımıza da buradan sizler aracılığıyla selamlıyorum.” Dedi.

 

“VANSPOR İÇİN HER TÜRLÜ FEDAKÂRLIĞA HAZIRIZ”

 

Vanspor için her türlü fedakarlığa açık olduğunu belirten Başkan Kuşan, “Van’da olduğum için yapılan yönetim kurulunda alınan kararla 20 Temmuz 2022 tarihine kadar Vanspor yöneticiliğinin benim üstlenmemi istediler ve bende kabul ettim. Vanspor yönetimini aldıktan sonra futbolcuları tekrar geri çağırdım. 20 Temmuz’a kadar emanetçi gözüyle olsa da Vanspor’u başıboş bırakmamak gerekiyordu.   Toplandıktan sonra federasyonda olan arkadaşların maddi sıkıntılarını masaya yatırdık. Sporcularımızı hepsini çağırdık ve kamp süreceklerini başladık. Futbolcularımız yaklaşık 15 gündür kampta spor eğitimi yapıyorlar.  Vanspor’un sıkıntıları bilen çoğu kişi destek olmak istiyor. Çoğu spor hocalarımız hiçbir maddi destek almadan Vanspor için fedakârlık ediyor. Bu bizim için çok kıymetlidir.” Şeklinde konuştu.

 

 

VANLI HOCALARIMIZ ‘VAN’ İÇİN TER DÖKÜYOR

 

Vanlı olan hocaların takımı iyi yerlere çıkarabilmek için var gücüyle çalıştığını belirten Başkan Kuşan, “Vanlı hocalarımız maçta başarısız olunca ben bu memlekete duramam diyor. Ama dışarıdan gelen hocalarımız ise maçta başarısız olunca ertesi gün çantasını alıp gider ve bir daha Van akıllarına dahi gelmez. Elimizden geldikçe futbolcu arkadaşlarımızın Vanspor’u bırakmalarını istemiyoruz ve bunu için mücadele ediyoruz.  Sporcu arkadaşlarımız sağ olsun bu konuda da çok yardımcı oluyorlar. “ ifadelerini kullandı.

 

TELEFONLARIMA CEVAP VERİLMİYOR

 

Vanspor’un geçtiği zorlu süreçte bazı STK Başkanları ve iş adamlarının telefonlara cevap vermediğini söyleyen Kuşan, “ Vanspor 2. Ligde olmasına rağmen çok iyi yerdedir. Vanspor’un derdini sadece 3-5 kişi üstleniyor, düşünüyor, taşınıyor, sıkılıyor, üzülüyor, kendine dert ediniyor, ar ediniyor. Onun dışında ben birçok isimle görüştüm iş insanlarında bazen STK başkanlarıyla görüştüm. Ama maalesef duyarsız kaldılar, geri dönüş yapmadılar. Kongrenin ardından bir STK Başkanıyla görüştük. O da yardımcı olacağını söyledi fakat bir gün sonra aradığımda aramalarıma cevap vermedi, geri dönmedi.

 

“MAÇ ZAMANI PROTOKOLDE YER YOK”

“Vanspor’un derdi tüm kentin derdidir” diyen Başkan Kuşan, maç zamanlarında protokolde yerlerin kalmadığını, Vanspor’un sorunlarında yalnız kaldığını belirtti. Başkan Kuşan, “Gönül isterdi ki bir belediye başkanı, bir milletvekili beni arasın. ‘Ne ihtiyacınız var, ne yapabiliriz?’diye. Bakın geçen gün bir haberde gördüm. Bülent Tüfekçi, Malatya Milletvekili, eski bakanımız. Malatya süper lig’den birinci lig’e düşmüş. 500 trilyon borç var. Baktım ki Bülent tüfekçi, bu futbolcu arkadaşlarımızı ziyarete gitmiş ve onlara şunu diyor diyor; ‘Arkadaşlar ben bir milletvekili olarak sizin için ne yapabilirim? Önünü nasıl açabiliriz, sıkıntılarınız nedir? Buyurun dertleşelim’  diyor. Ama maalesef bu Van’ın  kaderi midir, nedir anlamış değilim. Bugüne kadar futbolcularımıza ziyaret amaçlı bir tek Allah’ın kulu gelmemiş. Evet, belki bana kızacaklar ama maalesef hiçbir milletvekilimiz gelmedi.. Fakat gün spor günü olduğu zaman Vanspor’un maçları başladığı zaman vallahi protokolde yer bulamıyoruz.” İfadelerinde bulundu. Kanal65

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.